Anime bajką dla dzieci – InuYasha

Powstało wiele ciekawych, pięknych bajek czy seriali anime, które mówią o przyjaźni, miłości, o zachowaniu dobrym i złym. Co prawda niektóre fragmenty są brutalne albo trochę nieodpowiednie, ale taki odcinek można ominąć ?

Dzisiaj zajmiemy się serialem anime (od 7 lat wzwyż) o nazwie InuYasha. Tutaj serial wprowadza nas w świat fantasy i magii. Każda z głównych postaci, ma jakieś określone cechy charakteru, określa jakąś grupę ludzi i pokazuje, że z miłości można zrobić wszystko.

InuYasha, jako główna postać, przechodzi w środku wewnętrzną przemianę. Ze złego, aroganckiego i pyskatego chłopaka z pomocą Kagome (kolejna główna postać) staje się bardziej czuły i ludzki. Jednak pod wpływem niebezpieczeństwa staje się trochę agresywny,  jednak gdy jest zbyt niebezpieczny to wtedy Kagome go powstrzymuje. Oprócz serialu są jeszcze cztery filmy, przez co wątki miłości i przyjaźni są bardziej rozwinięte.

Kagome jest dość miłą i ciepłą dziewczyną i pokazuje, że świat nie musi był tylko czarny i biały. Przez jej wpływ InuYasha (psi demon) łagodnieje. Według mieszkańców świata InuYashy jest kolejnym wcieleniem ich ukochanej kapłanki.

Kolejnymi bohaterami jest Sango, Miroku, Shippo i Kirara – dzięki nim serial staje się bardziej barwny i uroczy.  Shippo (kitsune) jest odpowiednikiem małego dziecko, który boi się wszystkiego. Każdy z przyjaciół ma jakąś wadę, ale nie powoduje to odrzucenia.

Ze względu na to, że jest w kilku odcinka za dużo brutalnych scen ten serial jest lepszy dla dzieci powyżej 7 lat, kreuje dzieciom świat, gdzie pomimo wszystkiego dobre cechy zwyciężają i wszyscy są szczęśliwi. Warto też aby rodzice oglądali razem z dziećmi i tłumaczyli dlaczego tak jest, a nie inaczej.

Napisz komentarz