Co czytać dziecku?

Co czytać dziecku?

Z tym jest problem, ponieważ często nie mamy czasu. Podczas czytania dzieciom rodzice wzmacniają swoją więź z maluchem, co jest bardzo ważne, żeby maluch czuł się kochany. Czytanie maluchom pomaga rozwijać empatię. Dodatkowo delikatny i prawie że monotonny głos rodzica usypia malucha.

Co należy czytać, żeby dziecko rozwijało swoją pasję? Na pewno czytać takie książki, które zainteresują swoją grafiką oraz ilością słów. Warto zacząć czytać dziecku w trzecim miesiącu ciąży, ponieważ dziecko w tym czasie rozróżnia dźwięki. W tym czasie mama powinna czytać to co lubi, dlaczego? Dziecko w brzuchu mamy czuje to co ona, za humory odpowiadają hormony, które płyną w krwi. Jeśli mama czyta to co kocha to dziecko może się uspokajać, gdy mama będzie czytać dalej.

W dwa lata po urodzeniu malucha warto śpiewać maluchowi, a dodatkowo czytać bajki jak baśnie Andersena albo Grimma, gdzie dziecko oswaja się z czytaniem, z czasem kupować książeczki, gdzie są pokazywane obrazkowo zwierzęta domowe, rośliny itp. Dziecko na tych książeczkach mogą uczyć się czytania. W późniejszym okresie dzieci same będą sięgać po książki. Wierszyki Tuwima jak „Lokomotywa” idealnie się sprawdzają w tym celu.

2 komentarze

 1. natka
  Ciekawy artykuł. Czekam na więcej :)
  Napisz komentarz Lipiec 18, 2017 at 10:54 am
  • Redaktor
   Dziękuję :) Kolejny będzie niedługo :)
   Napisz komentarz Lipiec 20, 2017 at 12:41 pm

Napisz komentarz