Co z umiejętnościami dzieci ?

Dzieci w swoim życiu uczą się wielu rzeczy jak na przykład uczą się motoryki oraz logicznego myślenia, dlatego bardzo ważna jest pomoc rodziców. Niektóre dzieci chcą śpiewać piosenki własne albo covery czy nagrywać jak robią grafikę. Co powinni robić rodzice? Oczywiście wspierać swoje maluchy i motywować do działania, a także poprawiać błędy. Każdy z nas ma inny dar, który należy wykorzystać. Pierwsze zainteresowania u dziecka jakimś tematem widzimy w przedszkolu. Dobrym przykładem rozwijania swoich zainteresowań jest chłopak na kanale „Zapasowy pl”, który za pomocą wskazówek swoich widzów, jak i pewnie wsparciu swoich rodziców, śpiewa covery innych twórców. Osobiście jestem  pod wrażeniem jego zdolnościom, ponieważ jak na piętnastolatka śpiewa prawie, że zawodowo.

Słowa „nie śpiewaj, bo i tak nie umiesz” krzywdzą dzieci, zamkną nie w sobie. Niestety wiele rodziców tak mówią, przez co maluch traci wiarę w siebie, zamyka się w sobie i ma niską samoocenę, a w wyniku słabe oceny w szkole i przedszkolu. Mała ilość dzieci sprzeciwia się rodzicom i próbuje dalej swoich sił w swojej pasji, np. śpiewaniu i się nie poddaje, dzięki czemu staje się coraz lepszy w tym co robi. Dzieci od najmłodszych lat starają się naśladować swoich rodziców, a także jeśli rodzic czyta książki to maluch raczej też będzie z przyjemnością czytać książki.

Zachęcam Państwa do zabierania swoich dzieci na wycieczki różnego rodzaju jak na przykład inscenizacje różnych bitew czy nawet wycieczki do muzeum z przewodnikiem, który wie o tym miejscu wie lepiej i będzie mówić w sposób ciekawy.

Napisz komentarz