Czytanie dziecku horrorów i fantasy

Jest wiele rodzajów książek – od romansów, przygodówki, fantasy i horrory, a każdy z nas może mieć  swój rodzaj książki dla siebie. Każda z nich charakteryzuje się czymś innym przez co każdy z nas lubi inny gatunek od drugiego. Dla fanów horroru książka powinna mieć dreszczyk emocji jak i musi powiać grozą. Horror może łączyć się z fantasy, pomimo tego, że to dwie odmienne grupy książek to świetnie się je czyta. Horror może powodować napięcie jak i przerażenie co może się stać z danym bohaterem i tak jak fantasy rozwija wyobraźnię dziecka.

W książkach wartych czytania dziecku z obu grup to na pewno Wiedźmin, chociaż można by było dla dziecka ocenzurować przekleństwa, a dziecku które lubi się bać przypadnie do gustu wiele opisów walk i bitew, a także wiele barwnych historii i przygód, gdzie pojawiają się nie tylko elfy, ale i krasnoludy. Warto również obejrzeć ze starszym dzieckiem serial z Żebrowskim. Harry Potter, który zazwyczaj podoba się dziecku i przekazuje ważne wartości jak przyjaźń i miłość. Zwiadowcy Johna Flanagana jest książkę, która jest przepełniona tajemniczością jak i magią, która pojawia się za pomocą „czarodziejskich napojów” w 5 tomie, który urzeka swoimi opisami krajobrazu, a także przygód wesołego jak i czasami niebezpiecznego głównego bohatera. Przy niektórych częściach odczuwa się dreszcze oraz boi się co będzie dalej ze względu na to, że niektóre tomy zostały przerwane pod koniec przez co nie wiadomo co się stanie, co wciąga. Co ciekawsze – konie zwiadowców pomimo swojej grubszej postury biegł szybciej niż inne, a także mógł się „porozumiewać” z innymi ludźmi.

Każdy z tych książek przekazuje inne wartości, a wspólna to na pewno przyjaźń, a także część humor, która przechodzi w sarkazm czy ironię. Osoby ukazane w tych książkach mają dobrą jak i złą stronę, której się nie boją, a nawet często używają jej do swoich celów.

Napisz komentarz