Gumisie

Gumisie bawią do dziś, a tekst piosenki zna każdy :

„Gumisie harcują, po lesie szarżują wszędzie dziś słychać donośny ich śmiech.
Zawsze zwycięskie, waleczne, rycerskie, każda przygoda zapiera nam dech!
Zobacz sam! Jak Gumisie skaczą tam i siam, bo Gumisie cały świat już zna.
Gumiś to fajny miś. Abrakadabra to czary i magia, sekretem jest przepis na gumisiowy sok.
Hokus, marokus dostarcza złych pokus, lecz misie zwyciężą, dla wroga to szok!
Zobacz sam! Jak gumisie skaczą tam i siam, bo Gumisie cały świat już zna.
Gumiś to fajny miś, Gumiś to fajny miś!”

Opowiada o przygodach Kabiegio, Sani, Tamiego, Grafiego, Buni i Zamiego. Przyjaźnią się z Księżniczką Kalą i Kevinem, który jako pierwszy ich poznał i przyniósł im gumisiowy medalion, który otworzył Księgę Czarów Zamiego.

Kabi to mały, różowy przyjacielski różowy mis, który chce zostać rycerzem. Jest nieśmiały i czasami wpada w kłopoty. Od Razu zaprzyjaźnia się z Kevinem oraz przebiera się za Karmazynowego Mściciela, który „ratuje” królestwo.

Sani to żółta misia, która często psoci się młodszemu bratu (Kabiemu). Jako jedyna nie nosi nic na głowie. Nosi zielony kubraczek oraz marzy o tym aby zostać księżniczką. Po porwaniu Buni w jednym z odcinków dostaje przepis na gumisiowy sok, który daje im nadludzką siłę oraz dużą skoczność.

Tami to przyjacielski, większy miś, który uwielbia jeść słodycze. Jest ogrodnikiem i rozwija swój talent opiekowania się ogrodem. Czasami buduje modele łódek, bywa powolny jednak przy prawdziwej łódce ukazuje swoje zdolności żeglarskie.

Grafi to miś, który jest złotą rączką gumisiów. Czasami wydaje się być oschły jednak ma dobre serce i pomaga innym wraz z magiem gumisiów Zamim, który wydaje się być zapominalskim z racji swojego wieku.

Bunia – oprócz Sani to jedyna dorosła kobieta w rodzinie gumisiów. Zna przepis na gumisiowy sok oraz stara się być dobrą panią domu. po wydarzeniu kiedy Igthorn porwał ją postanowiła przekazać przepis na sok Sani.

Gumisie to. Można powiedzieć, animowana wersja Trzech Muszkieterów, ponieważ sam Grafi mówi słynną tezę „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, gdzie uczy że należy pracować razem, bo współpraca to klucz do odciągnięcia celów. Pokazuje jak bardzo ważna jest rodzina oraz to że zawsze można liczyć na swoją rodzinę. Gumisie rozwijają u dzieci pasję do poznawania i odkrywania rzeczy, czasami na nowo.

Napisz komentarz