Jak i czemu czytać dziecku?

Dziecko uczy się, że czytanie jest dobre, ponieważ może mu dać dużo wartości takich jak przyjaźń i szacunek. Należy wybrać czytanki takie, aby mogły wybrać z nich jak najlepszą wiedzę. Czytanie w późniejszym wieku może dać wiele radości i frajdy, ponieważ mogą dodatkowo wyobrazić sobie jakąś scenę.

W późniejszym wieku dzieci za książki sięgają częściej, co może być powodem do dumy dla rodzica, że czyta. Dzieci, które lubią czytać nie mają większych problemów przy czytaniu lektur, mimo tego że lektury nie są dziecka ulubionymi książkami, ale mimo tego z chęcią sięga po książkę, ponieważ nie boi się czytać czegoś nowego.

Dla mniejszych dzieci Walt Disney stworzył wiele bajek, które mają swoje książkowe odpowiedniki tak jak Mulan, Alladyn czy 101 Dalmatyńczyków. Bajki opowiadają, że dobro w końcu zawsze zwycięży, a człowiek może się zmienić na lepsze. Wersja książkowa bajek Walt’a Dinsey’a to także Robin Hood, który jest pod postacią liska.

Każda z tych bajek przekazuje dziecku takie same wartości – miłość i przyjaźń. Choć nie każda bajka kończy się Happy Endem (Mała Syrenka czy Dzwonnik z Notre Dame) to nadal wiadomo, że dobro nigdy nie zniknie oraz wiadomo, że nie wolno oceniać ludzi na pierwszy rzut oka. Mimo tego, że dzisiaj wiele osób od razu ocenia człowieka stereotypowo, ponieważ nie musi szukać głębiej ani nie musi się wysilać, ponieważ myśli, że skoro większość osób tak ocenia to taka musi być prawda.

Napisz komentarz