Jak rozwijać wyobraźnię u dziecka?

Wyobraźnia dzisiaj jest zachwiana przez to jak wiele jest zestawów zabawek, które powodują że dzieci uczą się myśleć schematowo, a niestety nie wspomagają myślenia kreatywnego, które dzisiaj jest potrzebne do pracy, aby zaskoczyć szefa rozwiązaniami danego problemu.

Ludzie rodzą się kreatywni z czego później się zabija tą kreatywność w szkole na rzecz nauczenia się regułek i definicji, które zabijają logiczne myślenie. Dziecko nie uczy się przez logikę, aczkolwiek szkoła nie jest zła, jednak w szkole potrzeba czegoś więcej. Niektóre dzieciaki starają się wyładować swoją wyobraźnię rysując po ścianie czy o szafkach kredkami, pisakami i farbami na co rodzice dość często krytykują jako nudę.

Rodzice powinni chociaż jedną ścianę lub jej część pomalować farbą tablicową i pozwolić dziecku rysować tam swoje malunki, które później może je zmazywać specjalną gąbką. Dodatkowo może mieć kącik „artystyczny”, który będzie dopieszczany przez dziecko i jego malunkami, które będzie miało lekcję pomysłowości i kreatywności.

Można pokazać dziecku jak kiedyś się bawiło za pomocą patyka oraz obrusu i prześcieradła. Warto żeby rodzic z powrotem ukazał duszę swoich dziecięcych lat, które będzie pomagać dziecku zdobyć nowe doświadczenie.

Napisz komentarz