Scooby-Doo najlepszą bajką dzieci

Scooby-Doo najlepszą bajką dzieci

Scooby-Doo jest bajką, która wprowadza w życie dzieci dowcip i żart, jednak nie taki żart, który miałby obrazić. Głównymi bohaterami to blondyn Fred, mól książkowy Velma, ślicznotka Daphne, ciamajdowaty Shaggy (Kudłaty) oraz gadający psiak Scooby. Przez większość serialu Scooby i Kudłaty uwielbiają jeść oraz boją się potworów. Natomiast pierwsza trójka woli polować na nie, tropią je i szykują pułapki, które dość często się nie udają. Mimo wszystko cała piątka jest zgrają dobrych przyjaciół. Czasami do paczki dołączają się inni bohaterzy jak Scrappy czy mama i tata Scoobiego. Scrappy to siostrzeniec Scoobiego, który w przeciwieństwie do swojego wuja jest bardziej odważny. Scooby i Shaggy zrobią wszystko dla Scooby chrupek, które uwielbiają.

W swoich przygodach zwykle jest ten sam schemat: przyjazd paczki do miejsca, trafienie na potwora, śledzenie go, szykowanie pułapki, natrafienie na potwora przez Scoobiego i Kudłatego, zepsucie pułapki, a na końcu złapanie potwora w dziwny sposób oraz zdemaskowanie potwora jako złego człowieka. Scooby uczy, że źli ludzie często udają naszych przyjaciół albo kogoś innego kim są, jednak ze swoimi przyjaciółmi zawsze rozwiąże się każdy problem. Przez to dzieci poznają przysłowie, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” oraz „nie taki diabeł straszny jak go malują”.

Powstały cztery filmy, gdzie Scooby jest zrobiony komputerowo. Biega i porusza się jak pies, ale robi ludzkie miny, które rozśmieszają dzieci do łez, a na koniec każda złapana osoba powtarza to samo zdanie „I wszystko by mi się udało, gdyby nie te wścibskie dzieciaki”. Serial przepełnia humor, który rozbawia dorosłych jak i dzieci.

Napisz komentarz